fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

Marsz w obronie demokracji w Krakowie

We wtorek ulicami Krakowa przejdzie marsz „W obronie demokracji i wolności mediów”.

Przed marszem o godz. 16.30 sprawowana będzie Mszą św. w Katedrze Wawelskiej w intencji świętej pamięci pary prezydenckiej i ofiar tragedii smoleńskiej. Następnie odbędzie się Apel pod Krzyżem Katyńskim, spod którego Traktem Królewskim ruszy pochód.

Manifestacja, która przejdzie ulicami Krakowa, wpisuje się w projekt obywatelski „Uczciwe wybory”, złożony do laski marszałkowskiej przez PiS.

Chodzi o to, by władze szanowały prawa demokracji – mówi prof. Jan Duda z Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie.

– To, co się stało w wyborach samorządowych dla ludzi myślących jest oczywiste – to nie były to wybory uczciwe, wbrew temu co się sądzi, co orzekają sądy, które orzekają tylko na podstawie litery prawa. Wszyscy wiemy, że sprawa powinna być głębiej wyjaśniana. Powinny być przede wszystkim podjęte środki mające na celu uniemożliwienie tego typu „anomalii”, jakie miały miejsce w tych wyborach. Ten marsz ma po prostu pokazać społeczeństwu, że jest grupa ludzi, dla których wysokie standardy życia publicznego są ważne – powiedział Profesor Jan Duda.

W obronę demokracji  i wolności mediów włącza się również NSZZ „Solidarność” z Małopolski.

RIRM

drukuj