Maroko: Zatrzymano kolejnych trzech podejrzanych o zabójstwo turystek

Marokańska policja zatrzymała jeszcze trzech podejrzanych o zabójstwo dwóch turystek, Norweżki i Dunki, w górach Atlasu – poinformowały w czwartek władze Maroka i duńska agencja wywiadowcza, która twierdzi, że zatrzymani mogą mieć związki z Państwem Islamskim.

Ciała 24-letniej Louisy Vesterager Jespersen z Danii i 28-letniej Maren Ueland z Norwegii znaleziono w poniedziałek na terenie Atlasu Wysokiego, w odległości – jak pisze AFP – dwóch godzin marszu od wsi Imlil, ok. 60 km na południe od Marrakeszu. Tam w odludnym miejscu turystki rozbiły namiot. Według władz obie zginęły od broni białej, jedną kobietę zdekapitowano.

Władze marokańskie informowały wcześniej o zatrzymaniu we wtorek w Marrakeszu podejrzanego w związku z zabójstwem turystek. Prokuratura oznajmiła, że aresztowany mężczyzna należy do „zbrojnej organizacji ekstremistycznej”, lecz nazwy organizacji nie podała. Trzech nowych zatrzymań dokonano także w Marrakeszu – poinformowało w czwartek Marokańskie Biuro Dochodzeniowe.

Według komunikatu Biura wstępne dowody przemawiają za terrorystycznym motywem zabójstwa.

Premier Danii Lars Lokke Rasmussen potępił w środę wieczorem „bestialską” zbrodnię, która była „aktem terrorystycznym”. Premier Norwegii Erna Solberg nazwała zbrodnię „okrutnym bezmyślnym atakiem na niewinnych ludzi”.

Turystyka jest kluczowym sektorem gospodarki marokańskiej; stanowi 10 proc. bogactwa kraju i zaraz po rolnictwie zatrudnia najwięcej osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl