fot. pixabay.com

Malta: Największy od początku pandemii protest przeciwko restrykcjom covidowym

Na Malcie odbył się w niedzielę największy od początku pandemii COVID-19 w tym kraju protest przeciw restrykcjom sanitarnym – podał dziennik „Times of Malta”. Ulicami Valletty przeszło kilkuset przeciwników certyfikatów covidowych, które stają się obowiązkowe przy wejściu do miejsc użyteczności publicznej.

Jak poinformował portal gazety, w liczącej nieco ponad pół miliona mieszkańców Malcie dziś wchodzą w życie nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Aby wejść do większości miejsc publicznych, takich jak restauracje, bary, kluby nocne, kina czy siłownie, potrzebny będzie tzw. certyfikat COVID.

Minister zdrowia, Chris Fearne, bronił nowych restrykcji, wskazując, że są one niezbędne, by chronić mieszkańców przed omikronem, który odpowiada na Malcie już za 90 proc. wszystkich nowych zakażeń koronawirusem.

Maltański resort zdrowia przekazał w niedzielę, że niemal 3/4 wszystkich dorosłych mieszkańców wyspy przyjęło już dawkę przypominającą, co stawia kraj w czołówce najlepiej zaszczepionych państw UE.

Niedzielny protest zorganizowany był przez grupę małych partii politycznych, jednak nowe regulacje krytykowała także główna siła opozycyjna w parlamencie. Na banerach niesionych przez manifestantów przeczytać można było m.in. hasła: „Wolność”, „Precz z certyfikatem”, „Szczepionka to trucizna”, „Moje ciało nie należy do państwa” – relacjonował Reuters.

Jak wskazało „Times of Malta”, niektórzy ze zgromadzonych posuwali się do stwierdzeń, że program szczepień to „ludobójstwo”. Większość protestujących podczas całej demonstracji nosiła maski – podały media.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl