fot. twitter.com

Małopolskie: nowy „czworonożny funkcjonariusz” pomógł znaleźć narkotyki

Blisko 150 tabletek extasy, 430 gramów amfetaminy i około 46 gramów marihuany znaleźli policjanci z Chrzanowa w jednym z mieszkań w tym mieście. Pomógł im nowy pies przeszkolony do wyszukiwania narkotyków.

Jak poinformował w sobotę rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń, 36-letni lokator mieszkania został zatrzymany. Po doprowadzeniu do prokuratury usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe oraz dozór.

Pies, który wabi się Nat, wyszkolony do wykrywania narkotyków rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie w poniedziałek. Jest 1,5-rocznym owczarkiem belgijskim i wspólnie ze swoim przewodnikiem sierż. szt. Grzegorzem Tylkiem 21 listopada ukończyli trwające pięć miesięcy szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl