By Location_Madagascar_AU_Africa.png: Addicted04derivative work: Addicted04 (talk) - Location_Madagascar_AU_Africa.png, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6701154

Madagaskar: 10 ofiar śmiertelnych powodzi; 12 tys. osób ewakuowano 

Ulewne deszcze na Madagaskarze częściowo zalały stolicę kraju Antananarywę. Zginęło co najmniej 10 osób, a ponad 12 tys. ludzi musiało opuścić swoje domy – poinformowały miejscowe władze.

Około 2400 domostw w stolicy jest zalanych, a nisko położone obszary miasta znalazły się całkowicie pod wodą. Zawaliło się sześć domów w wyżej położonych miejscach. Ewakuowane rodziny znalazły schronienie w budynkach szkół i urzędów.

Władze ostrzegają przed możliwymi osunięciami ziemi w Antananarywie, która leży na stromych wzgórzach. Zaapelowano do mieszkańców stolicy i okolicznych gmin o opuszczenie obszarów zagrożonych osuwiskami.

Według mieszkańców miasta Ambovombe, położonego na południowym krańcu Madagaskaru, ulewy dotarły także tam, choć do tej pory w regionie trwała dotkliwa susza.

Deszcze nadal trwają, a nad wyspę do końca tygodnia może dotrzeć cyklon znad Oceanu Indyjskiego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl