Maciej Jankowski wiceszefem MON

Maciej Jankowski, do niedawna wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej, został wiceszefem MON, odpowiedzialnym za sprawy socjalne i współpracę z parlamentem.

Jankowskiemu będą podlegać departamenty spraw socjalnych: Wychowania i Promocji Obronności i Biuro Skarg i Wniosków MON. Ma sprawować bieżący nadzór nad Wojskową Agencją Mieszkaniową oraz koordynować współpracę MON z parlamentem.

Jankowski od grudnia 2007 r. był podsekretarzem stanu w resorcie infrastruktury. Odpowiadał m.in. za Pocztę Polską. Odszedł ze stanowiska wraz z czterema wiceministrami z dawnego resortu transportu.

54-letni Jankowski to doktor nauk prawnych. W latach 1992-1993 był doradcą ministra w Urzędzie Rady Ministrów.

Wygląda to na szukanie miejsc dla ludzi, których odsunęła wicepremier Bieńkowska – stwierdził poseł Dariusz Seliga z sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Dodał, że nominacja pokazuje, że sprawy związane z pracą żołnierzy i ich bezpieczeństwo nie mają dla premiera i resortu obrony większego znaczenia.

– Dziwi mnie, że minister Siemoniak zgodził się na tę nominację. Z tego, co wiem, w kuluarach rozmawiało się o poważniejszych nazwiskach, takich, które byłyby merytorycznie przygotowane do tej pracy, ale ta nominacja pokazuje, że sprawy związane z tym, co dotyczy żołnierzy, jeżeli chodzi o ich pracę, o ich sprawy socjalne, o ich bezpieczeństwo osobiste i rodzinne nie mają dla resortu dużego znaczenia. Przypomnę, że ministrowi, który zajmował się tym poprzednio, nie można było odmówić mocnej pozycji politycznej. Tu natomiast jest nowy minister, który z niczego takiego nie słynie – zaznaczył poseł Dariusz Seliga.

RIRM

 

drukuj