Macedonia: Policja aresztowała 19 przemytników ludzi

Macedońska policja aresztowała 19 osób, w tym 5 policjantów, podejrzanych o przemyt migrantów – poinformował w środę szef MSW Mitko Czawkow. Czterech członków gangu wciąż pozostaje na wolności. Grupa podejrzewana jest o napady, handel bronią i narkotykami.

„Gang zaczął działać na początku 2015 roku w kraju i poza jego granicami (…). śledztwo wykazało, że grupa zorganizowała przemyt przynajmniej 550 migrantów” – powiedział na konferencji prasowej minister, podkreślając że udało się rozbić siatkę przemytników.

Czawkow poinformował, że operację pod kryptonimem „Kojot” przeprowadzono w 24 miejscach w Skopje, Negotinie, Wełesie i Gewgelii. Zatrzymanych oskarżono m.in. o przynależność do organizacji przestępczej, przemyt i nadużycie władzy. Za przemyt jednej osoby gang brał od 500 do 1000 euro.

W lutym bieżącego roku kraje bałkańskie zamknęły swe granice w związku z bezprecedensowym napływem migrantów i uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, chcących przedostać się dalej na północ do bogatych państw Europy Zachodniej. Wielu jednak wciąż próbuje przekroczyć nielegalnie granice; niektórzy wykorzystują do tego siatki przemytników.

We wtorek w sąsiadującej z Macedonią Serbii policja zatrzymała sześć osób podejrzanych o handel ludźmi. 78 migrantów próbowało przedostać się przez granicę nielegalnie. Tego samego dnia bułgarska policja aresztowała 45 migrantów usiłujących przekroczyć granicę z Serbią.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl