fot. PAP/Jakub Kamiński

M. Zagórski: W Krakowie powstanie pierwsze poza USA centrum inżynieryjne Ubera

W Krakowie powstanie pierwsze poza USA centrum inżynieryjne Ubera, w którym będzie rozwijany projekt elektrycznego roweru Jump – poinformował dziś na konferencji prasowej minister cyfryzacji Marek Zagórski. Dodał, że powstaną tam miejsca pracy dla młodych polskich inżynierów.

„Mamy bardzo kreatywne społeczeństwo i chcemy, by ta kreatywność znalazła odzwierciedlenie w inwestycjach dużych firm technologicznych w Polsce. I to się właśnie dzieje” – podkreślił minister Zagórski, zapowiadając wspólnie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem kolejną w Polsce inwestycję firmy technologicznej Uber.

Minister Adamczyk podkreślił natomiast, że firma Uber, inwestuje przede wszystkim w młodych polskich inżynierów, którzy dzięki tym projektom będą tworzyli nowoczesne technologie transportowe, pozwalające tworzyć bezpieczną komunikację”.

„Cieszymy się, że dzięki tej inicjatywie kolejni inżynierowie znajdą pracę w Polsce i nie będą musieli szukać pracy poza granicami” – dodał Andrzej Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury zapewnił dyrektora generalnego Ubera na Europę Północno-Wschodnią Jamiego Heywooda, że „działalność firmy Uber będzie w Polsce bezpieczna, przy założeniu, że (Uber – PAP) przestrzegać będzie prawa i zasad wolnej konkurencji, które w Polsce są priorytetem”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl