fot. Monika Bilska

M. Wąsik: Marsz Niepodległości stał się patriotyczną tradycją Polaków

Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA, zapewnił, że policja i inne służby będą dbały o bezpieczeństwo uczestników jutrzejszego Marszu Niepodległości. Wyraził przekonanie, że pochód będzie stanowił spokojną demonstrację patriotyzmu.

Wczoraj Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, zdecydował, że tegoroczny Marsz  będzie miał charakter formalny.

Wskazał, że to odpowiedź na decyzje władz Warszawy, które odmówiły pochodowi legalności. Wiceminister Maciej Wąsik ocenił, że to krok w dobrym kierunku, który pozwoli wielotysięcznej manifestacji patriotycznej przejść ulicami stolicy.

– Marsz Niepodległości stał się patriotyczną tradycją Polaków. Źle się stało, że prezydent Warszawy oraz Sąd Okręgowy nie potrafią zrozumieć, iż jest to cykliczna impreza, która odbywa się co roku. Z jakiś niezrozumiałych względów odebrano jej cykliczność i odmówiono rejestracji. Ponadto, na miejsce Marszu Niepodległości próbowano zarejestrować inne marsze, które byłyby ewidentną prowokacją wobec dziesiątek lub setek tysięcy ludzi z biało-czerwonymi flagami, którzy czują potrzebę manifestowania swojego przywiązania do Polski i miłość do ojczyzny. Jestem przekonany, że należy im to umożliwić. Policja oraz inne służby będą dbały o bezpieczeństwo uczestników – powiedział wiceszef MSWiA.

Maciej Wąsik zaapelował do uczestników o to, by uważali na prowokatorów. Marsz Niepodległości rozpocznie się jutro o godz. 13.00 na rondzie Romana Dmowskiego.

Jego uczestnicy przejdą mostem Księcia Józefa Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Następnie złożą kwiaty przed popiersiem Ignacego Jana Paderewskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl