fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

18 nielegalnych migrantów zatrzymano pod Oleckiem

18 nielegalnych migrantów oraz przewożących ich dwóch Polaków zatrzymali pod Oleckiem (warmińsko-mazurskie) policjanci – podała warmińsko-mazurska policja. Prokuratura prowadzi w tej sprawie czynności – podał prokurator rejonowy w Olecku Andrzej Tylenda.

Dwaj Polacy oraz przewożeni przez nich cudzoziemcy zostali przekazani do dyspozycji Straży Granicznej i prokuratora.

Jak podała policja, we wtorek wieczorem w miejscowości Wieliczki (pow. olecki) policjanci z oleckiego ruchu drogowego, w trakcie patrolu drogi wojewódzkiej zauważyli jadącą z naprzeciwka karetkę.

Jej wygląd i wyposażenie wzbudziły podejrzenie policjantów co do faktycznego przeznaczenia tego pojazdu. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Przednie siedzenia zajmowali dwaj 28-latkowie ubrani w kombinezony ochronne. Okazało się, że to mieszkańcy Warszawy. Jednak nie byli to wcale pracownicy służby zdrowia i nie transportowali osoby zakażonej koronawirusem.

W przestrzeni ładunkowej znajdowało się 18 cudzoziemców nieznanej narodowości, którzy na terenie Polski znaleźli się nielegalnie. Auto zostało zabezpieczone, a kierujący, pasażer jak i obcokrajowcy, zostali zatrzymani i przekazani do dyspozycji Straży Granicznej i prokuratury. Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz poinformowała PAP, że zatrzymani cudzoziemcy to 18 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.

„Są to sami młodzi mężczyźni, wszyscy mają paszporty. W tej chwili przebywają w placówce SG w Gołdapi, gdzie są z nimi prowadzone czynności. Sprawdzane są ich dokumenty, muszą zostać przesłuchani” – mówiła rzecznik.

„Po przeprowadzonych czynnościach będziemy wnioskowali do sądu o umieszczenie ich w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców” – dodała.

Mjr Aleksandrowicz przekazała również, że obecnie SG prowadzi czynności również z dwoma Polakami z zatrzymanego ambulansu. Obaj to mieszkańcy Warszawy. Będą odpowiadali za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl