fot. twitter.com/xrytel

M. Trojanowska: Stan Alabama daje sygnał społeczeństwu, aby traktować aborcję jako zło

To sygnał dla społeczeństwa, aby zaczęło traktować aborcję jako zło – wskazała Magdalena Trojanowska, prezes wrocławskiego stowarzyszenia ,,Rodzice Chronią Dzieci”. Odniosła się ona do decyzji gubernator stanu Alabama, która podpisała ustawę ograniczającą prawo do tzw. aborcji.

Przepisy delegalizują proceder tzw. aborcji w każdym przypadku z wyjątkiem zagrożenia życia i zdrowia matki. Wcześniej senatorowie odrzucili poprawki dopuszczające zabicie dziecka w przypadku gwałtu i kazirodztwa. Nowe prawo ma wejść w życie po 6 miesiącach.

To wielki sukces środowisk antyaborcyjnych – podkreśliła Magdalena Trojanowska.

– To sukces młodego pokolenia, które walczy o to, aby zdelegalizować aborcję. Zażądano wysokich kar za uczestnictwo w zabójstwie dzieci. Wydaje mi się, że kara 99 lat pozbawienia wolności dla osób dokonujących aborcji jest mocno przesadzona. Jednak jest to sygnał, aby ludzie zaczęli inaczej dostrzegać aborcję – wskazała Magdalena Trojanowska.

Środowiska pro-life podjęły inicjatywy ustawodawcze także w innych stanach. Tylko w tym roku takie projekty trafiły do stanowych legislatur w 16 spośród 50 amerykańskich stanów.

W Georgii, Kentucky, Missisipi i Ohio zakazano tzw. aborcji w sytuacjach, gdy odczuwalny jest puls serca dziecka.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl