fot. PAP/Marcin Obara

M. Morawiecki zapowiedział powstanie centrum dla rozwoju polskich startup’ów

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki ogłosił powstanie nowej przestrzeni dla rozwoju polskich startup-ów. Inicjatywa zostanie zrealizowana przy współpracy z informatycznym gigantem, firmą Microsoft.

Już od lipca na warszawskiej Pradze ma działać specjalne centrum przeznaczone dla startup-ów, czyli innowacyjnych firm bazujących na nowoczesnych technologiach. Na 650 m kwadratowych ma być zlokalizowane wszystko to, co potrzebne młodym przedsiębiorcom: pracownie, sprzęt oraz sale konferencyjne.

W centrum będzie można także spotkać się z ekspertami zajmującymi się tematyką startup-ów: zarówno pod względem merytorycznym, jak i prawnym.

Wicepremier Mateusz Morawiecki podkreśla, że to duży krok dla rozwoju firm, które są przyszłością polskiej gospodarki.

– Słynny polski matematyk Hugo Steinhaus kiedyś powiedział, że jak kraj nie ma matematyków, to przegrywa we współzawodnictwie gospodarczym w ogóle. Dzisiaj można by powiedzieć i sparafrazować, że jak kraj potrafi wykorzystywać informatyków i informatykę oraz szeroko rozumiany świat cyfrowy, to wygrywa we współczesnym współzawodnictwie gospodarczym. Mamy wielkie talenty informatyczne i jesteśmy z nich dumni. To jest sygnał, że możemy osiągnąć bardzo wiele razem w polskiej gospodarce, właśnie stawiając na te super nowoczesne innowacyjne rozwiązania. Ja w nie głęboko wierzę i uważam, że to jest przyszłość naszej gospodarki –  zaznaczył wicepremier.

Rozwój startup-ów to jeden z głównych celów resortu kierowanego przez wicepremiera Morawieckiego. W ramach Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju na wsparcie innowacyjnych przedsiębiorstw przeznaczone mają zostać 3 miliardy złotych.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj