M. Morawiecki: W resorcie finansów przywróciliśmy powagę państwa

W tym roku zapełnimy lukę VAT na kwotę ponad dwadzieścia miliardów złotych, a w przyszłym roku o kolejne dziesięć miliardów – mówił wicepremier Mateusz Morawiecki dzisiaj w TVP Info. To jest, jak dodał, przejaw „przywrócenia powagi państwa”.

„To, co w Ministerstwie Finansów powiodło nam się zdecydowanie, to przywrócenie powagi państwa, potraktowanie instytucji państwa jako podstawowej wartości” – mówił Mateusz Morawiecki, który był dzisiaj w TVP Info gościem Bronisława Wildsteina w programie „O co chodzi”.

Skutkiem tego jest m.in. to, że dzięki analitykom resortu finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej „domknęliśmy lukę VAT w wielkości co najmniej kilkanaście miliardów rocznie”.

„Ja nawet mówię, że będzie to dwadzieścia, dwadzieścia parę miliardów już w tym roku i kolejne dziesięć miliardów w przyszłym roku” – zaznaczył minister rozwoju i finansów.

Mateusz Morawiecki dodał, że znacznie trudniej będzie odwrócić inne błędy poprzednich dwudziestu kilku lat, w wyniku których Polska np. wyprzedała wiele swoich przedsiębiorstw i dziś, jak zacytował jednego z analityków Bloomberga, jest „krajem posiadanym przez kogoś innego”.

„Tam gdzie możemy, staramy się wzmacniać gospodarkę, ale przed nami 20 lat odkręcania błędów przeszłości” – powiedział wicepremier.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl