fot. rmf.fm

M. Morawiecki: Konstytucja dla Biznesu wkrótce na obradach rządu

Już wkrótce pod obrady rządu trafi Konstytucja dla Biznesu – poinformował wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Chodzi o pakiet pięciu ustaw dotyczących zmian w prawie gospodarczym, których wprowadzenie zapowiedziano przed rokiem w Rzeszowie.

Nowe przepisy mają przynieść pozytywne zmiany w funkcjonowaniu przedsiębiorców oraz poprawić jakość relacji między biznesem i administracją.

Od kilku miesięcy trwają szeroko zakrojone konsultacje ws. Konstytucji dla Biznesu. Wicepremier Mateusz Morawiecki na antenie RMF FM wskazał, że zmiany są konieczne i głębokie, dlatego uzgodnienia trwają tak długo.

– To jest największa zmiana prawa gospodarczego od 25 lat, która ma doprowadzić do wzmocnienia pozycji przedsiębiorców. Wprowadza tam nie tylko bardzo dużo udogodnień, ale też zmian koniecznych z punktu widzenia zarządzania firmą. Jednocześnie jest to zmiana bardzo głęboka i dlatego prowadzimy bardzo dużo konsultacji. Lada moment wprowadzimy Konstytucję dla Biznesu na Radę Ministrów i to będzie bardzo duży sukces, ponieważ od 20 lat przedsiębiorcy czekają na pewne przepisy, które tam są – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Podczas rozmowy wicepremier Mateusz Morawiecki odniósł się także do inicjatywy wicepremiera Jarosława Gowina, który ma dziś w Warszawie przedstawić nowe ugrupowanie, które wejdzie w skład Zjednoczonej Prawicy. Podkreślił, że w obozie rządzącym są osoby o różnych wrażliwościach społecznych i gospodarczych. Dodał jednak, że pomimo występujących różnic działają one na rzecz wspólnego celu, jakim jest silna, dobra i wielka Polska.

RIRM

drukuj