fot. PAP/Radek Pietruszka

M. Dworczyk: Wszystko wskazuje na to, że PiS będzie tworzył rząd, więc Morawiecki będzie kontynuował swoją misję

Wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość będzie tworzyło rząd, więc myślę, że premier Mateusz Morawiecki będzie kontynuował swoją misję – powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w poniedziałek w PR3.

Z danych PKW z 71,89 proc. komisji wyborczych wynika, że PiS uzyskało 45,81 proc., KO – 25,46 proc., SLD – 11,90 proc., PSL – 8,96 proc., a Konfederacja – 6,71 proc.

Michał Dworczyk pytany, czy jeśli wyniki sondażowe potwierdzą ostateczne wyniki podane przez PKW, to premierem pozostanie Mateusz Morawiecki, odpowiedział, że prezes PiS Jarosław Kaczyński wielokrotnie w kampanii wyborczej podkreślał, że Morawiecki będzie kandydatem na ten urząd w przypadku wygranej PiS.

Wszystko wskazuje na to, że PiS będzie tworzyło rząd, więc myślę, że Mateusz Morawiecki będzie kontynuował swoją misję. Jest to świetny prezes Rady Ministrów, który zarówno na forum międzynarodowym, jak i krajowym zrobił bardzo dużo dobrego dla Polski” – powiedział szef kancelarii premiera.

Zaczekajmy na wyniki i wtedy będziemy dyskutować na temat kształtu przyszłego rządu” – dodał Michał Dworczyk, pytany o ewentualne zmiany w rządzie po wyborach.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl