fot. pixabay.com

M. Dworczyk: Obecnie obowiązujące restrykcje mogą zostać poluzowane od 1 lutego

Dzisiaj rząd ma poinformować, co dalej z obostrzeniami w gospodarce. Słowa ministra Michała Dworczyka wskazują, że obecnie obowiązujące restrykcje mogą zostać poluzowane od 1 lutego.

Zamknięte pozostają hotele, stoki narciarskie i kluby fitness, restauracje mogą przygotowywać posiłki tylko na wynos, ograniczony został handel w galeriach – to obostrzenia, które obowiązują do końca stycznia. Dziś dowiemy się, co dalej. Rząd ma przedstawić, jak gospodarka będzie działać od 1 lutego. Na antenie Polskiego Radia zapytano dziś o to ministra Michała Dworczyka.

– Myślę, że trzeba patrzeć z ostrożnym optymizmem w przyszłość. To znaczy, trzeba iść w kierunku lekkiego rozluźnienia pewnych obostrzeń, które  do tej pory obowiązywały, ale musi być to niezwykle ostrożny proces – powiedział Michał Dworczyk.

Ostrożny optymizm, w myśl tego, co wcześniej mówili politycy Prawa i Sprawiedliwości, może oznaczać otwarcie galerii handlowych, ale utrzymanie ograniczeń dla hoteli, restauracji i klubów fitness. Wielu przedsiębiorców w całej Polsce otwiera się wbrew obowiązującym restrykcjom. Twierdzą, że rządowa pomoc nie jest wystarczająca lub po prostu do nich nie trafiła. O rozszerzenie wsparcia z tzw. tarczy branżowej wnioskował m.in. rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz. Tłumaczył, by pomocą objąć wszystkie firmy, których obroty spadły o ponad 70 proc.

TV Trwam News

drukuj