fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

M. Dworczyk: Mimo upływu czasu dostawcy i producenci szczepionek cały czas mają problem z dotrzymaniem terminów i wielkości dostaw

Z powodu zmniejszenia dostaw szczepionek Johnson&Johnson część osób może mieć przesunięte terminy szczepień lub zaproponowaną inną szczepionkę. Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień, poinformował, że w ostatnich dniach firma Janssen zmniejszyła dostawy preparatów o 450 tys. sztuk.

Szef KPRM dodał, że nasz kraj ma również nadal problemy z umawianiem terminów dostaw szczepionek od AstryZeneci.

– Chcielibyśmy przeprosić za trudności tych, którzy mieli przewidziane szczepienie  preparatem firmy Janssen, ponieważ w ciągu ostatnich kilkunastu dni koncern zmniejszył dostawę szczepionek o 450 tys. sztuk. W konsekwencji część osób będzie miała przesunięte szczepienie lub zaproponowaną inną szczepionkę. Niestety mimo upływu czasu dostawcy i producenci szczepionek cały czas mają problem z dotrzymaniem terminów i wielkości dostaw. W tym tygodniu dostawa AstryZeneci nie jest przewidziana. Producenci tej szczepionki są takim partnerem, z którym trudno jest umawiać się na konkretne terminy – poinformował Michał Dworczyk.

Do tej pory w Polsce wykonano już ponad 16 mln szczepień przeciw COVID-19, z czego w pełni zaszczepionych jest już ponad 4 mln 577 tys. osób.

Od  9 maja na szczepienie mogą rejestrować się wszystkie osoby pełnoletnie, a 17 maja ruszyła także rejestracja dla 16 i 17-latków. Ponadto działa już również skrócony termin rejestracji dla ozdrowieńców.

https://twitter.com/CentrumeZdrowia/status/1394197656151461889

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl