fot. Tomasz Strąg

M. Błaszczak: Żołnierze polscy i duńscy służą ramię w ramię

Żołnierze polscy i duńscy służą na co dzień ramię w ramię, aby zachować pokój i wolność na świecie – mówił w poniedziałek szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podczas wizyty następcy tronu Danii księcia Fryderyka w Centrum Weterana MON.

Składający w poniedziałek wizytę w Polsce książę Fryderyk z małżonką księżną Marią Elżbietą spotkał się, w towarzystwie prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, z weteranami na terenie Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

„Żołnierze polscy i żołnierze duńscy na co dzień służą ramię w ramię, aby zachować wolność na świecie, wspólnie służą w misjach poza granicami kraju zarówno tych, które są organizowane przez Sojuszu Północnoatlantycki, jak i tych, które są organizowane przez Unię Europejską i ONZ” – powiedział Mariusz Błaszczak.

Minister dziękował też duńskim żołnierzom za współpracę w ramach Korpusu Północny-Wschód.

„To już 20 lat, kiedy wspólnie ze stroną duńską i niemiecką współtworzy korpus łańcuchu dowództwa Sojuszu Północnoatlantyckiego” – zaznaczył minister.

Podziękował także, zwłaszcza attache ds. obrony ambasady duńskiej płk. Kimowi Bruno Petersenowi, za inicjatywę zorganizowania meczu piłki nożnej weteranów Polski i Danii.

„Ta relacja świadczy o tym, że zacieśniamy relacje wojskowe Polski i Danii” – powiedział szef MON.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl