Lufthansy anuluje kolejne loty

Ze względu na zapowiadany na piątek strajk personelu pokładowego, niemieckie linie lotnicze Lufthansa odwołały dziś  50 lotów.

W dniu ogólnokrajowej akcji protestacyjnej anulowanych ma być blisko 1000 połączeń. O anulowanych lotach Lufthansa informuje na swoich stronach internetowych.

24-godzinny strajk stewardów i stewardes w piątek na wszystkich niemieckich lotniskach zapowiedział związek zawodowy personelu pokładowego Ufo. Związkowcy zdecydowali się na rozszerzenie strajku na cały kraj, ponieważ poprzednie, ograniczone tylko do wybranych miast, akcje protestacyjne nie doprowadziły do przyjęcia związkowych postulatów.

We wtorek stewardzi i stewardesy Lufthansy strajkowali w trzech portach lotniczych Niemiec – Frankfurcie nad Menem, Berlinie i Monachium. Pierwszy strajk, który odbył się w ubiegły piątek, sparaliżował lotnisko we Frankfurcie. Podczas obu regionalnych strajków odwołano łącznie ponad 500 lotów. W wyniku protestów ucierpiało co najmniej 90 tys. pasażerów.

Personel pokładowy podjął na początku zeszłego tygodnia decyzję o strajku po fiasku prowadzonych od 13 miesięcy negocjacji pomiędzy związkiem zawodowym Ufo i kierownictwem Lufthansy, największych w Europie linii lotniczych.

Po trzech latach bez podwyżek związkowcy domagali się pięcioprocentowego wzrostu wynagrodzeń. Lufthansa zaoferowała podwyżkę płac o 3,5 proc. Związkowcy chcą ponadto, by linie lotnicze zrezygnowały z planów oszczędnościowych, przewidujących między innymi stworzenie spółki zatrudniającej nowych pracowników na gorszych warunkach. Planowane jest ponadto zatrudnianie pracowników z firm zewnętrznych.

Lufthansa uzasadnia planowane cięcia wydatków rosnącą presją ze strony tanich linii lotniczych.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl