Kolejne medale paraolimpijczyków

Polscy paraolimpijczycy zdobyli w Londynie już 24 medale. To o 14 więcej krążków niż ich pełnosprawni koledzy zdobyli na igrzyskach olimpijskich. Paraolimpijczycy zajmują obecnie dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Wczoraj wywalczyli aż siedem medali, w tym cztery złote. Poza tym zajęli kilka miejsc tuż za podium. Zadowolenia z osiągnięć Polaków nie kryje Robert Szaj, prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START.

Wczorajszy dzień skończył się dla Polaków bardzo szczęśliwie. Zdobyliśmy siedem medali, w tym cztery złote i trzy srebrne. Na torze kolarskim Anna Harkowska w jeździe indywidualnej na czas, zajęła drugie miejsce. Za kilka godzin startuje w starcie wspólnym i ma szansę na poprawienie wyniku i zdobycie najcenniejszego medalu. Rafał Wilk wygrał jazdę indywidualną na czas w handbike’ach. Pięknie pobiegły zawodniczki w biegu na 1500 metrów. W tym samym czasie na stadionie trwał konkurs pchnięcia kulą. Bezkonkurencyjna była Ewa Durska. Na sam koniec deser w postaci złotego medalu Dariusza Pendera, szermierza, który walczył ze znanym francuskim szermierzem, którego bezkonkurencyjnie pokonał 15-9powiedział Robert Szaj.

Do zakończenia Paraolimpiady pozostały jeszcze cztery dni.