fot. PAP

Ludobójstwo chrześcijan w Iraku

Uzbrojeni Islamiści masowo dokonują ludobójstwa na chrześcijańskiej społeczności Iraku. Potrzebna jest natychmiastowa interwencja różnych sił międzynarodowych w celu  powstrzymania tragedii chrześcijańskiej.

Dżihadyści, którzy proklamowali powstanie Państwa Islamskiego, postawili sobie za cel likwidację chrześcijan. Brutalnie mordują ludzi tylko dlatego, że wyznają wiarę w Chrystusa.

Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, przed 2003 rokiem w Iraku mieszkało 1,4 mln chrześcijan, obecnie jest ich zaledwie 150 tys. Chrześcijanom grozi całkowita eksterminacja.

Jak mówi ks. Tomasz Grzyb z Papieskiego Stowarzyszenia  Pomoc Kościołowi w Potrzebie – sytuacja chrześcijan w Iraku jest dramatyczna.

– Ten rok dla chrześcijan jest wyjątkowo trudny i ciężki. Jednego dnia biskupi w Iraku spotkali się z sytuacją, gdzie ponad 100 tys. ludzi musiało opuścić swoje domy szukając schronienia w górach, w pobliskich wioskach, którym nie udało się dosłownie niczego zabrać ze swoich domów. Temperatura w Iraku przekracza ponad 40 stopni. Warunki są dramatyczne. Brakuje wody, pożywienia, również lekarstw. Jest dramatyczny los kobiet, dzieci, które ma własne oczy widziały niszczone domy i pozabijanych ludzi – mówi ks. Tomasz Grzyb. [więcej]

W ostatnich dniach pasterze Kościoła apelowali o reakcję w sprawie. prześladowanych w Iraku chrześcijan.

Ojciec św. Franciszek wezwał ONZ do interwencji w Iraku. Słowa papieża uzupełnił ambasador Stolicy Apostolskiej przy ONZ, sugerując, że akcja militarna jest potrzebna w tym momencie.

Jutrzejszy dzień będzie dniem modlitwy za Kościół prześladowany na Bliskim Wschodzie.

RIRM

drukuj