fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Lubuska KAS zatrzymała podrobioną odzież o wartości ok. 14 mln zł

Lubuscy funkcjonariusze KAS zatrzymali podrobioną odzież znanych marek o wartości ok. 14 mln zł – poinformowała dziś Krajowa Administracja Skarbowa. Dodano, że kontrolowana ciężarówka, według dokumentów, miała przewozić m.in. piekarniki i obrusy.

W okolicach Świebodzina funkcjonariusze KAS z Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali tira zaparkowanego na jednym z parkingów. Według przedstawionych dokumentów miały się w nim znajdować piekarniki, frytkownice, firany i obrusy. Podczas sprawdzania naczepy okazało się, że transportowanym towarem jest odzież.

Funkcjonariusze KAS w lodówce samochodowej znaleźli kartkę – „fakturę” – ze szczegółowym wykazem odbiorców i ich numerami telefonów. Ustalili, że przewożona odzież, m.in. torebki, buty, bluzy i spodnie, została bezprawnie opatrzona znakami towarowymi znanych światowych marek. Gdyby zatrzymana ponad odzież była oryginalna, „trzeba by zapłacić za nią ok. 14 mln zł” – oceniła Krajowa Administracja Skarbowa.

Dodano, że funkcjonariusze KAS zatrzymali całą partię podrobionego towaru.

„Właściciele podrobionych znaków zostali już powiadomieni i to oni teraz zdecydują, czy wystąpią na drogę prawną przeciwko nieuczciwym handlarzom” – dodano i poinformowano, że okoliczności sprawy są wyjaśniane przez funkcjonariuszy lubuskiej Służby Celno-Skarbowej.

To kolejna taka sprawa ujawniona ostatnio przez tę służbę. Kilka dni wcześniej funkcjonariusze KAS z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego na kolejowym przejściu granicznym w Braniewie zatrzymali transport ok. 7,7 tys. szt. podrobionej odzieży sportowej. Towar pochodził z Chin i miał trafić do odbiorcy w Holandii. Wartość oryginalnych ubrań to ponad 3 mln zł. W tym wypadku pełnomocnik właściciela praw złożył już wniosek o ściganie przestępstwa skutkującego naruszeniem praw ochronnych do znaków towarowych.

PAP

drukuj