By Ministerstwo Finansów - [1], Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61570053

Akcja ostrzegawcza pracowników KAS

Pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej prowadzą dziś akcję ostrzegawczą w związku z m.in. planowanymi zwolnieniami i cięciami zarobków. W jej ramach o godz. 9.55 wyłączyli na 20 minut komputery.

Pracownicy KAS chcą w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie wobec planów dotyczących zamrożenia płac w budżetówce i redukcji zatrudnienia. Akcja ma na celu także wsparcie komitetu protestacyjnego, który dziś ma się spotkać z ministrem finansów, by omówić bieżącą sytuację urzędników fiskusa.

– Pracownicy uznali, że póki co jest to mało uciążliwa forma protestu zarówno dla pracodawców, jak i klienta zewnętrznego. Oczywiście, w przypadku gdy rząd nie wycofa się ze swoich zapowiedzi dotyczących zagrożenia wynagrodzeń i zabrania funduszy nagród, wtedy będą rozważane inne, bardziej uciążliwe i dotkliwe formy. Póki co pracownicy i funkcjonariusze chcą pokazać i wyrazić swoje niezadowolenie, ale jednocześnie nie wyrządzić poprzez to nikomu szkody – powiedział Dominik Lach, szef skarbowej „Solidarności” na Śląsku.

Podobna akcja pracowników administracji skarbowej miała miejsce w maju. Wówczas wyłączono komputery na 15 minut. Chodziło o obiecane podwyżki. Akcja spełniła oczekiwania pracowników KAS. Rząd dał po tym zgodę na wypłatę podwyżek. Skarbowcom wypłacono też wtedy 3-procentowe nagrody.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl