fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Lubuska KAS: 235 kg nielegalnego tytoniu w przesyłkach

Funkcjonariusze lubuskiej KAS znaleźli w sortowniach przesyłek w Zielonej Górze 235 kg nielegalnego tytoniu – poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, Ewa Markowicz. Dodała, że podatek od przechwyconego towaru to 261 tys. zł.

Funkcjonariusze KAS skontrolowali dwie sortownie przesyłek na terenie Zielonej Góry. Pracę funkcjonariuszy wspierał służbowy labrador Hektor wyszkolony do wykrywania tytoniu.

„Także i tym razem Hektor wskazał bezbłędnie 141 przesyłek. Funkcjonariusze po przeanalizowaniu dokumentacji otworzyli – w obecności kierowników placówek – paczki i znaleźli w nich łącznie 235 kg tytoniu” – przekazała rzeczniczka.

Dodała, że towar zatrzymano do dalszego postępowania prowadzonego przez Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. Z konsekwencjami w postaci wysokich kar finansowych muszą liczyć się zarówno nadawcy, jak i zamawiający nielegalny towar.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl