Lubin włączył się w walkę o TV Trwam

Lubin jest kolejnym miastem, ulicami którego przeszedł marsz w obronie TV Trwam. Uczestnicy manifestacji wyrazili sprzeciw wobec dyskryminacyjnej decyzji KRRiT, która odmówiła katolickiej stacji miejsca na multipleksie.

Marsz poprzedziła Eucharystia o godz. 11:00 w kościele Św. Maksymiliana Marii Kolbego na osiedlu Przylesie. Po Mszy św. uformował się marsz, który przeszedł ulicami Lubina i zatrzymał się przed pomnikiem Pamięci Ofiar Lubina ’82.

– To pierwszy tego typu marsz w naszym mieście. Chcemy wyjść na ulicę w obronie wolnych mediów, TV Trwam. Zaprotestować przeciwko pogłębiającemu się bezrobociu, upadającej gospodarce. Chcemy pokazać wszystkie problemy, które zafundował nam rząd premiera Donalda Tuska – powiedział Krzysztof Kubów, radny powiatu Lubin.

Stanisław Ostrowski z Rodziny Radia Maryja w Lubinie zwraca uwagę, że istotą demokracji, aby nie uległa demoralizacji jest kontrola rządzących. Do tego potrzebne są wolne media, takie jak Radio Maryja i TV Trwam.

– Uważamy, że walka o TV Trwam jest najistotniejsza i musimy ją wygrać. W mediach mętnego nurtu nie odbywa się żadna krytyka rządzących, obecna jest manipulacja faktami, przekaz kłamstwa, wręcz oszukiwania ludzi.  Nie chce się tego wszystkiego słuchać. Osobiście nie słucham innych stacji poza TV Trwam, ale musimy poszerzać krąg odbiorów tej telewizji. Dlatego uzyskanie miejsca na multipleksie jest w tej chwili najbardziej istotne jeśli chodzi o naszą walkę o wolną i moralną Polskę – powiedział Stanisław Ostrowski.

W obronę TV Trwam włączają się także inne miasta w Polsce. 5 maja odbędzie się marsz w Gdańsku WIECEJ, 6 w Świnoujściu ,11 w Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Wąbrzeźnie. Na 19 maja zaplanowano manifestację w obronie TV Trwam w Warszawie.

Trwa również akcja zbierania podpisów przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory w siedzibie Radia Maryja w Toruniu policzono 2 mln 480 tys. 722 kopie podpisów.

 RIRM

drukuj