Lublin: III Międzynarodowy Kongresu Ruchu ,,Europa Christi”

W Lublinie dobiega końca dwudniowa sesja III Międzynarodowego Kongresu Ruchu ,,Europa Christi”. Towarzyszy jej hasło „Kościół i państwo w służbie rodziny”. W czwartek wykłady przeniosły się z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do Collegium Anatomicum.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, ks. prof. Tadeusz Guz, ks. prof. Mirosław Sitarz czy Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem.

Ks. inf. Ireneusz Skubiś, Moderator Ruchu „Europa Christi”, wskazywał w trakcie jednego z paneli na potrzebę przywrócenia wiary w Chrystusa.

Ruch ,,Europa Christi” chciałby stanąć z propozycją dla polskich chrześcijan, dla polskich katolików, aby z powrotem przywrócić mocną wiarę w Chrystusa Zmartwychwstałego, ponieważ ta wiara została rozchwiana – akcentował kapłan.  

Sesje III Międzynarodowego Kongresu Ruchu ,,Europa Christi” odbyły się już w tym roku na Jasnej Górze i w Czechach. Kolejne zaplanowano jeszcze na Słowacji i w Warszawie.

RIRM

drukuj