fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Lubelskie: udaremniony przemyt metamfetaminy o wartości 2,3 mln zł

Przemyt ponad 46 kg metamfetaminy wartej ponad 2,3 mln zł udaremnili w Dorohusku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej – poinformowała w Straż Graniczna i KAS.

Narkotyki ukryte były w ciężarówce wyładowanej węglem drzewnym, która 14 sierpnia wjeżdżała do Polski z Ukrainy. Po przeskanowaniu pojazdu na urządzeniu RTG okazało się, iż w przestrzeniach konstrukcyjnych zestawu ciężarowego znajduje się ukryty dodatkowy ładunek.

„Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu pakunki wypełnione żelem. Funkcjonariusze podejrzewając, iż może to być substancja psychoaktywna postanowili ją zbadać. Przeprowadzone testy wykazały iż jest metamfetamina” – powiedział rzecznik prasowy komendanta NOSG por. Dariusz Sienicki.

W sumie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 46 kilogramów substancji narkotycznej o szacunkowej wartości ponad 2,3 mln zł.

Zatrzymany został 25–letni obywatel Ukrainy, który był kierowcą kontrolowanej ciężarówki. Sąd w Chełmie aresztował go na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem chełmskiej prokuratury rejonowej.

„To jeden z większych przemytów narkotyków udaremniony w tym roku na wschodniej granicy Polski” – zaznaczył por. Dariusz Sienicki.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl