Autorstwa Martin Hlauka (Pescan), Attribution, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2071822

Łódzkie: Zatrzymano sprawców dewastacji drzwi do kościoła w Sieradzu

Policjanci zatrzymali wandali w wieku 18 i 20 lat, którzy wybili szyby w drzwiach i gablocie kościoła na osiedlu Jaworowe w Sieradzu. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem.

Jak przekazała PAP w niedzielę Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej komendy policji, do dewastacji kościoła na osiedlu Jaworowe doszło 11 kwietnia br.

„Na miejsce zdarzenia skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Okazało się, że w trzech skrzydłach drzwi stłuczonych zostało 14 szyb. Sprawca wybił też szybę w gablocie informacyjnej. Łączna wartość uszkodzeń oszacowana została na około 700 złotych” – zrelacjonowała rzeczniczka sieradzkiej policji.

Wkrótce funkcjonariusze wpadli na trop dwóch mieszkańców Sieradza w wieku 18 i 20 lat, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. Obaj zostali zatrzymani w piątek w godzinach południowych. Po przewiezieniu do komendy usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia.

W czasie przesłuchania mężczyźni przyznali się, że uderzając pięściami, wybili szyby w kościelnych drzwiach i gablocie. Potwierdzeniem ich słów były skaleczenia wciąż widoczne na dłoniach wandali. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem. Mężczyźni nie byli notowani przez policję; teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl