fot. https://twitter.com/policja_lodzka

Łódzkie: Policjant po służbie pomógł w ewakuacji rodziny z płonącego auta

Policjant z Grodziska Mazowieckiego, który w dniu wolnym od służby podróżował drogą S8, ryzykując własne zdrowie, pomógł kierowcy płonącego samochodu ewakuować z niego członków rodziny i zabezpieczył miejsce pożaru.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę, około godz. 21.20, na drodze ekspresowej S8 w Łódzkiem, przed węzłem Czerniewce.

„Sierż. sztab. Cezary Koprek z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim w dniu wolnym od służby jechał samochodem drogą S8 w kierunku Warszawy, gdy zauważył przed sobą pojazd, z którego wydobywały się kłęby dymu. Jego kierowca również zauważył zagrożenie i zatrzymał osobowego citroena na poboczu. Policjant bez wahania także zatrzymał w bezpiecznym miejscu swoje auto, zabrał gaśnicę i pobiegł ratować dobytek kierowcy. Pomógł mu wcześniej wydostać z wnętrza kobietę z dwójką dzieci i odprowadził ich w bezpieczne miejsce za barierami drogowymi” – zrelacjonował Grzegorz Stasiak, oficer prasowy komendy w Tomaszowie Mazowieckim.

Ogień w komorze silnika był na tyle duży, że nawet przy wykorzystaniu kilku gaśnic nie udało się ugasić pożaru. Pojazd wyposażony był w instalację LPG, co dodatkowo zwiększało ryzyko jego wybuchu. Policjant z kierowcą oznaczyli w miarę możliwości miejsce pożaru tak, by nie doszło do zagrożenia dla innych osób.

„Wraz z policjantami ruchu drogowego z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy po chwili dojechali na miejsce, pomógł zabezpieczyć miejsce pożaru pojazdu do czasu przyjazdu straży pożarnej. Po zakończonej akcji gaśniczej przewiózł swoim autem wystraszone maluchy oraz ich mamę do rodziny. Swoją postawą sierż. sztab. Koprek udowodnił, że policjantem jest się zawsze, bez względu na okoliczności, a niesienie pomocy innym jest priorytetem” – podkreślił Grzegorz Stasiak.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl