fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Łódzkie: nielegalny hazard pod szyldem sklepu komputerowego

Kara pieniężna w wys. 600 tys. zł oraz do trzech lat więzienia grozi właścicielowi sześciu urządzeń do gier hazardowych, które funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili w lokalu działającym pod szyldem sklepu komputerowego w Łowiczu (Łódzkie).

Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiej Izby Administracji Skarbowej Agnieszka Pawlak, funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z policjantami z KPP w Łowiczu odnaleźli sześć zestawów komputerowych, służących do gier hazardowych, podczas przeszukania jednego z lokali użytkowych w Łowiczu.

Jego drzwi i okna były szczelnie wyklejone od wewnątrz folią z grafiką i napisami o treści sugerującej, że w środku znajduje się sklep, oferujący komputery, laptopy oraz drukarki, a także serwis i oprogramowanie komputerowe.

Znajdujące się w lokalu urządzenia do gier, a także monitoring, tablet oraz pieniądze przeznaczone prawdopodobnie na wypłatę wygranych trafiły do magazynu depozytowego Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Właścicielowi nielegalnego salonu gier grozi łączna kara pieniężna w wys. 600 tys. złotych – po 100 tys. zł od każdego urządzenia – oraz nawet do trzech lat pozbawienia wolności za urządzanie gier hazardowych.

PAP/RIRM

drukuj