fot. flickr.com

Łódzkie: Zatrzymano podejrzanych o pobicie księdza na plebanii w Działoszynie

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 43-letniego wikarego oraz 70-latka, który stanął w jego obronie. Do ataku doszło na plebanii w Działoszynie. Napastnicy byli pijani – na wytrzeźwienie oczekują obecnie w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia z udziałem dwóch mieszkańców Działoszyna w wieku 29 i 34 lat doszło w czwartek po południu w okolicach tamtejszej plebanii.

„Mężczyźni, będąc pod wpływem alkoholu, wykrzykiwali przed plebanią wulgaryzmy adresowane do zamieszkujących tam księży. W pewnym momencie 43-letni wikary wyszedł z budynku, by zobaczyć, co się dzieje. Wówczas mężczyźni zaczęli mu ubliżać oraz bić po całym ciele. Na pomoc księdzu ruszył świadek zdarzenia – 70-letni mieszkaniec Działoszyna, który również został zaatakowany” – zrelacjonował mł. asp. Marcin Pawełoszek z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Policjanci bardzo szybko zatrzymali napastników i umieścili ich w areszcie. Po wytrzeźwieniu mężczyźni mają usłyszeć zarzuty pobicia, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj