fot. policja.pl

Lubuskie: Policja przejęła nielegalne automaty do gier hazardowych

Policjanci z Krosna Odrzańskiego i Żagania (Lubuskie) wraz z funkcjonariuszami KAS zlikwidowali w tych miastach nielegalne salony gier. Po siłowych wejściach do dwóch lokali w obu miejscowościach przejęto łącznie dziewięć nielegalnych automatów do gier hazardowych – poinformował w poniedziałek Mateusz Sławek z lubuskiej policji.

„Właścicielom zabezpieczonych maszyn grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł za każdy automat oraz do trzech lat pozbawienia wolności” – powiedział Mateusz Sławek.

W Żaganiu funkcjonariusze przejęli w czwartek sześć automatów. Aby wejść do lokalu konieczne było użycie siły i wyważenie drzwi. Z kolei w piątek podobna kontrola została przeprowadzona w Krośnie Odrzańskim. Tam również trzeba było użyć siły, by dostać się do wytypowanego wcześniej lokalu.

„Drzwi były zamknięte, a osoby znajdujące się wewnątrz udawały, że w pomieszczeniu nikogo nie ma. Z pomocą przyszli strażacy. W pomieszczeniu znajdowały się trzy urządzenia, było tam też dwóch mężczyzn, którzy zostali przesłuchani” – powiedział Mateusz Sławek.

Dodał, że zarówno w przypadku Krosna Odrzańskiego jak i Żagania eksperymenty procesowe przeprowadzone przez funkcjonariuszy służby celno-skarbowej potwierdziły, że zabezpieczone maszyny są nielegalne.

PAP

drukuj