fot. https://twitter.com/KGPSP

Łódzkie: 50 jednostek straży gasiło pożar hałd drewna w Kamienikach

50 jednostek straży pożarnej z woj. łódzkiego i wielkopolskiego gasiło pożar hałd drewna znajdujących się obok tartaku w miejscowości Kamieniki (pow. sieradzki). Sytuacja jest obecnie opanowana. Właścicielka tartaku oceniła straty na ok. 1 mln złotych.

„O godz. 2.18 we wtorek otrzymaliśmy sygnał o pożarze w miejscowości Kamieniki w gminie Brąszewice. Paliło się składowisko drewna znajdujące się obok tartaku i w bliskim sąsiedztwie lasu. W akcji gaszenia pożaru wzięło udział 50 jednostek straży, w tym również zastępy z woj. wielkopolskiego. Obecnie sytuacja jest opanowana i trwa zabezpieczanie pogorzeliska” – powiedział dyżurny na stanowisku kierowania PSP w Sieradzu.

Według wstępnych ustaleń na składowisku najprawdopodobniej doszło do podpalenia. Właścicielka tartaku oszacowała straty na 1 mln złotych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl