Na Litwę dotarł amerykański sprzęt wojskowy

Na Litwę dotarł dziś amerykański sprzęt wojskowy: dziesięć czołgów, pięć bojowych wozów piechoty, samochody terenowe i ciężarowe. Sprzęt zostanie wykorzystany podczas tegorocznych ćwiczeń wojskowych na Litwie.

Amerykańska kompania (około 100 żołnierzy) na zasadach rotacyjnych jest obecna na Litwie od 2014 roku, w reakcji na aneksję Krymu przez Rosję. Nie po raz pierwszy Amerykanie dostarczają sprzęt, ale tym razem będzie go znacznie więcej.

Sprzęt wojskowy w lutym na Litwę mają też dostarczyć Niemcy, którzy dowodzą tu wielonarodowym batalionem NATO. Własnych czołgów Litwa nie ma, ale pod koniec tego roku mają być dostarczone pierwsze z 88 niemieckich transporterów opancerzonych Boxer, które Litwa kupi.

Największe zaniepokojenie na Litwie budzi militaryzacja obwodu kaliningradzkiego i organizowane przez Rosjan ćwiczenia wojskowe.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl