fot. flickr.com

Litwa: LOT wygrał przetarg na obsługę połączeń z Wilna do Londynu

Polskie Linie Lotnicze LOT wygrały przetarg dla operatorów lotniczych na obsługę połączeń z Wilna do Londynu City – poinformował dziś minister transportu Rokas Masiulis.

Przetarg został rozstrzygnięty w piątek.

„Jeżeli umowa z przewoźnikiem zostanie zawarta przed końcem roku, od maja będziemy mieli dwa loty dziennie z Wilna do London City” – poinformował w rozmowie z agencją BNS minister Rokas Masiulis.

Minister gospodarki Virginijus Sinkeviczius dodał, że umowa zostanie zawarta na okres pięciu lat.

„Jest to połączenie, na które biznes bardzo oczekiwał. Jako państwo straciliśmy sporo inwestycji z powodu braku połączenia lotniczego pomiędzy Londynem i Wilnem” – wskazał.

Jak podkreślił, „Londyn jest kluczowym połączeniem wymienianym przez inwestorów podczas rozmów o wyzwaniach związanych z inwestowaniem na Litwie”.

Obecnie Wilno jest jedną z niewielu europejskich stolic, która nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Londynem Heathrow lub Londynem City. Z Wilna do Londynu dolecieć można jedynie na pokładach przewoźników niskokosztowych.

Ryanair obsługuje sześć lotów tygodniowo do Londynu Stansted oraz trzy loty tygodniowo do Londynu Luton. 14 razy w tygodniu z Wilna do Londynu Luton latają samoloty Wizz Air.

PAP/RIRM

drukuj