fot. https://pixabay.com/

Liczba zachorowań we Włoszech błyskawicznie wzrasta

Ponad 2,5 miliona Włochów zachorowało od początku jesieni na grypę –  poinformował krajowy Instytut Służby Zdrowia. Tak wysokiej liczby zachorowań nie odnotowano od 2009 roku, gdy szalała tzw. świńska grypa.

W ostatnim tygodniu zachorowało ponad 760 tysięcy osób. Po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa grypa wróciła z dużą siłą. Najwięcej przypadków grypy notuje się obecnie wśród dzieci poniżej piątego roku życia.

Według Instytutu Służby Zdrowia liczba zachorowań stale rośnie. Najtrudniejsza sytuacja panuje w regionach Lombardia, Emilia-Romania i Umbria.

– Grypa wróciła gorsza od tej, jaka była w 2019 roku przed pandemią i uderzyła teraz z całych sił – powiedział prof. Matteo Bassetti, specjalista chorób zakaźnych.

Jak również dodał profesor liczba chorych jest już teraz wysoka i z całą pewnością wywołuje strach wśród obywateli.

Włoskie media, które przez ostatnie ponad dwa lata codziennie informowały o Covid-19, coraz więcej uwagi poświęcają grypie sezonowej. Ministerstwo zdrowia rozpoczęło kampanię, zachęcającą przede wszystkim osoby starsze i osłabione do szczepień przeciwko obu tym chorobom.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl