Włochy: Pół miliona najbiedniejszych rodzin otrzyma stały zasiłek

Od 1 stycznia przyszłego roku około pół miliona najbiedniejszych rodzin we Włoszech otrzymywać będzie miesięczny zasiłek w wysokości do 485 euro – ogłosił we wtorek rząd Paolo Gentiloniego. Pomocą tą objętych zostanie 1,8 miliona osób.

Na posiedzeniu Rady Ministrów zapadła definitywna decyzja o rozpoczęciu wypłaty pomocy, nazywanej „zasiłkiem inkluzywnym”.

Jego wysokość zależeć będzie od liczby członków rodziny i jej dochodów – ogłoszono w przyjętym dekrecie. Na jedną osobę przysługiwać będzie 190 euro. Co najmniej pięcioosobowe rodziny dostaną co miesiąc 485 euro.

Pierwszeństwo do uzyskania zasiłku mają rodziny z dziećmi nieletnimi i chorymi, a także te, w których są kobiety w ciąży i bezrobotni powyżej 55 roku życia.

Po raz pierwszy we Włoszech wprowadzane jest „stałe narzędzie w walce z ubóstwem” – oświadczył minister pracy i polityki socjalnej Giuliano Poletti.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl