fot. PAP

Łazienkowski zamknięty na wiele miesięcy?

Władze stolicy ciągle nie wiedzą na jak długo zamknięty będzie most Łazienkowski, który uległ poważnym uszkodzeniom na skutek pożaru. Nieznane są także przybliżone koszty remontu jednej z większych przepraw na Wiśle.

Most Łazienkowski uległ znacznym zniszczeniom w miniona sobotę na skutek pożaru. Jest to jedna z większych przepraw przez Wisłę w Warszawie, z której korzystało ponad 100 tysięcy pojazdów.

Choć uruchomiono objazdy i dodatkowe linie komunikacji miejskiej czas spędzany w korku znacznie się wydłużył. Prezydent Warszawy nie powiedziała dziś kiedy może się zacząć remont mostu, ani ile będzie trwał.

– Będzie oczywiście zrobiony kosztorys i wtedy będziemy wiedzieli co mamy zrobić.  Ale nie jest kwestia pół miliarda zł – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Walz.

Jak przyznała Hanna Gronkiewicz Waltz most jest ubezpieczony na sumę zaledwie 3 mln zł. Dla porównania trwające od kilu lat remonty ślimaków drogowych przy Trasie Łazienkowskiej umożliwiające wjazd na most kosztowały już miasto do tej pory blisko 100 mln zł.

Na otarcie łez obiecała, że już niebawem warszawiacy będą mogli skorzystać z II linii metra przeprawiając się na drugą stronę Wisły.

 

TV Trwam News

drukuj