fot. PAP/Albert Zawada

Ł. Szumowski podczas zeznań przed komisją ds. wyborów korespondencyjnych: W 2020 r. rekomendowałem premierowi odłożenie wyborów o dwa lata

Były minister zdrowia, Łukasz Szumowski, powiedział, że w 2020 roku rekomendował odłożenie wyborów prezydenckich o dwa lata. Zeznając przed sejmową komisją śledczą do spraw wyborów korespondencyjnych, podkreślił, że przedstawił taką rekomendację premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

– Z punktu widzenia zdrowotnego najlepiej, gdyby przedłużyć kadencję urzędującego prezydenta i nie organizować wyborów przez dwa lata, natomiast jeśli to się nie zadzieje, to rozumiejąc konstytucyjne uwarunkowania, trzeba wybrać formę najbezpieczniejszą z punktu widzenia zdrowia i życia – zaznaczył Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski powiedział, że nie zajmował się datą i formą wyborów, bo za to odpowiadał Sejm. Jak wskazał, najbezpieczniejszą formą głosowania byłyby wybory elektroniczne. Świadek dodał, że starał się rzetelnie informować o przebiegu epidemii oraz wypowiadać spokojnie i merytorycznie. Podkreślił, że epidemia była sytuacją wyjątkową.

Komisja ds. tzw. wyborów kopertowych przesłuchiwała dziś też byłego dyrektora Pionu Informatyki i Telekomunikacji Poczty Polskiej, Pawła Skórę.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl