PAP/Mateusz Marek

KSP: W rejonie miejsca awarii ciepłowniczej są bardzo duże utrudnienia w ruchu

Cały teren, gdzie doszło do awarii ciepłowniczej jest odseparowany od miasta, nie ma tam możliwości wjazdu. Utrudnienia wokół są bardzo duże, choć dzięki informacjom w mediach większość kierowców wie, że ten rejon miasta należy omijać – powiedział w środę kom. Jarosław Sawicki z Komendy Stołecznej Policji.

Jak przekazał komisarz Sawicki, na miejscu awarii ciepłowniczej jest co najmniej osiem załóg policyjnych.

„Utrudnienia są jak wiadomo o tej godzinie bardzo duże, chociaż dzięki informacjom w mediach większość kierowców dostosowała się i wie że ten rejon miasta należy omijać” – powiedział policjant.

Dodał, że funkcjonariusze na bieżąco kierują ruchem w tym rejonie miasta.

„Należy słuchać się ich wskazówek, to oni decydują w którym momencie najlepsza jest trasa przejazdu i informują o tym kierowców” – podkreślił Jarosław Sawicki.

Zgodnie z zapewnieniami Veolii, awaria ciepłownicza przy ul. Powsińskiej powinna zostać usunięta w ciągu 10 godzin od jej zaistnienia, czyli do godz. 22 – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podkreślił jednocześnie, że ewentualne koszty związane z awarią spoczywają na spółce.

Na miejscu awarii pracuje kilka ekip Veolii, a także policja i straż pożarna, obecni są również przedstawiciele stołecznego ratusza.

W związku z wyciekiem wody na drogę, obie jezdnie ul. Powsińskiej zostały zamknięte, na odcinku od al. W. Witosa do św. Bonifacego. Zamknięta jest także ul. Idzikowskiego od al. Witosa do ul. Powsińskiej. Objazd zamkniętego odcinka poprowadzony został przez al. W. Witosa, ul. Jana III Sobieskiego do św. Bonifacego. Tym objazdem kursują również autobusy linii 131, 180, 185 i 187. Autobusy linii 159, 162 i 164 jeżdżą przez ul. Gołkowską, św. Bonifacego do Jana III Sobieskiego.

Zmiany w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego można na bieżąco śledzić na stronie: www.wtp.waw.pl.

PAP

drukuj