Ks. Leszek Leszkiewicz nowym biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej

Diecezja tarnowska od dziś ma nowego biskupa pomocniczego. Święcenia podczas uroczystej Mszy Świętej przyjął ks. Leszek Leszkiewicz. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Transmisję przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

Ks. Kardynał zwrócił uwagę, że w dzisiejszym świecie naznaczonym pokusą sekularyzmu, urządzania sobie życia bez Boga, biskup powinien być szczególnym świadkiem Boga Żywego.

Biskup winien uczyć i przekonywać, że Bóg nie jest zagrożeniem dla ludzkiej wolności, niczego nie zabiera człowiekowi, a wszystko mu daje – zaznaczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Metropolita Krakowski podkreślał, że w sercu biskupa uprzywilejowane miejsce powinni zajmować ludzie ubodzy duchowo i materialne, cierpiący na duszy i ciele.

Nieś dobrą nowinę wszystkim. Czekają na ciebie dzieci, młodzież, rodziny i wspólnoty parafialne. Przyjmujesz święcenia biskupie w Roku Świętym Miłosierdzia. Bądź dobrym samarytaninem dla wszystkich, których spotkasz na drodze twojej służby. Dla poranionych, rozbitych duchowo, szukających motywów życia i nadziei. Witam cię w gronie biskupów polskich, a zwłaszcza w gronie pasterzy metropolii krakowskiej, licząc na dobrą współpracę w naszych szeregach – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Listy gratulacyjne na ręce ks. bp. Leszka Leszkiewicza skierowali m.in. prezydent Polski Andrzej Duda, ks. kard. Zenon Grocholewski – emerytowany prefekt Watykańskiej Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, a także ks. abp Stanisław Gądecki –  przewodniczcy Konferencji Episkopatu Polski.

List prezydenta Andrzeja Dudy odczytał jego kapelan ks. prał. Zbigniew Kras.

– Jestem przekonany, że zaangażowanie, z jakim wypełnia Ekscelencja swoje obowiązki, będzie inspirować podopiecznych ks. biskupa do ofiarnej służby Bogu i Ojczyźnie. Życzę, aby prowadząc wiernych do zbliżającego się jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, czerpał ks. biskup radość ze swojej duszpasterskiej służby – czytał ks. prał. Zbigniew Kras.

Ks. bp. Leszek Leszkiewicz dziękował wszystkim za życzenia. Zgromadzonych w katedrze zachęcił do wsłuchania się w głos Ojca Św. Franciszka i czytania każdego dnia choć jednego zdania z Ewangelii.

Jeśli chcemy, żeby Chrystus prowadził nas po drogach naszego życia, jeśli chcemy wytrwale zmierzać ku zbawieniu, to nie potrafimy tego osiągnąć nie karmiąc się Słowem Jezusa Chrystusa. Jestem przekonany, że Papież prosząc nas o to, byśmy czytali słowa Jezusa, wie o tym, że wtedy poczujemy radość – radość życia chrześcijańskiego, radość życia osobistego. Wtedy odkryjemy, że na drogach naszego codziennego życia nie jesteśmy sami – podkreślił ks. bp. Leszek Leszkiewicz.

Ks. bp Leszek Leszkiewicz ma 45 lat i od prawie 20 lat jest kapłanem. Przez pięć lat posługiwał na misjach w Ekwadorze. Od marca bieżącego roku był  proboszczem parafii św. Mikołaja w Bochni i kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj