Ks. kard. R Sarah: Wiara Polaków może pomóc Zachodowi

Ks. kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, jeden z najbliższych współpracowników Ojca Św. Franciszka przebywa z wizytą w Polsce. Spotkał się m.in. z dyrektorem Radia Maryja o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR.

W specjalnym wywiadzie udzielonym TV Trwam ks. kard. Robert Sarah zwrócił uwagę na przywiązanie Polaków do Matki Bożej i głębokość naszej wiary.

– Cenię sobie u was waszą wierność, bo cierpieliście za wiarę. Podziwiam też to, że w waszej wierze wspiera was Matka Boża Częstochowska. Trzeba zostać wiernym tej tradycji. Wasza wiara może wiele pomóc Zachodowi. Cieszę się, że tutaj przyjeżdżam. Wasz przykład wierności i pobożności maryjnej umacnia moją własną wiarę. Łaskę, którą macie trzeba pieczołowicie strzec i bronić. Ta wierność została wynagrodzona przez to, że w waszym kraju pojawili się wielcy święci – Jan Paweł II, s. Faustyna Kowalska. Tych dwoje świętych potwierdziło, że macie rację dochowując wierności wierze chrześcijańskiej. Wciąż miejcie przed oczyma tych świętych, również św. Maksymiliana Maria Kolbe, który umarł za wiarę – powiedział ks. kard. Robert Sarah.

W najbliższą niedzielę prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ogłosi Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie bazyliką mniejszą.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl