fot. PAP/UKRINFORM

Ks. kard. K. Krajewski: Na Ukrainie widziałem wielu bezimiennych zabitych

Papieski jałmużnik, ks. kardynał Konrad Krajewski, przebywający na Ukrainie jako wysłannik papieża Franciszka powiedział, że widział wielu bezimiennych zabitych i modlił się w miejscach cierpienia i zniszczeń. Dziennikowi „Corriere della Sera” wyjaśnił, że Papież w chwili obecnej nie może pojechać na Ukrainę.

Ks. kard. Konrad Krajewski podkreślił, że spędził Wielki Tydzień z „ofiarami tej wojny”, z ludźmi, którzy cierpią.

„Widziałem zbiorowe mogiły, około 80 zabitych w Buczy w jednej tylko mogile przed nami. Modliłem się, na szczęście, jest wiara, w przeciwnym razie nie wiem, jak moglibyśmy znieść bezpośredni widok takich okrucieństw” – wyznał ks. kard. Konrad Krajewski.

„Ojciec Święty w obecnym momencie nie może przyjechać osobiście. Ale, jak mawiał często także papież Jan Paweł II, którego byłem osobistym sekretarzem: »pożyjemy, zobaczymy«” – dodał.

„Papież Franciszek poprosił mnie, bym był blisko ludzi, umył nogi tym, którzy cierpią. W Buczy i Borodziance przeszliśmy jak w Drodze Krzyżowej wśród zbombardowanych i spalonych domów”- podkreślił papieski jałmużnik.

„Byli zabici, nadal bezimienni; myślę o tych biednych rodzinach, które wciąż starają się ich zidentyfikować” – dodał.

Papież Franciszek „bardzo jasno wypowiedział się przeciwko wojnie, potępił atak militarny i powtórzył znaczenie Ewangelii dla pokoju na świecie, orędzie powszechnego braterstwa”- oświadczył.

„Papież powiedział jasno, że podziela cierpienia Ukraińców doświadczających bombardowań. Ale są też także matki i rodziny rosyjskich żołnierzy – zabitych i rannych. Tylu młodych cierpi. Papież jest zawsze po stronie tych, którzy cierpią” – podkreślił ks. kard. Konrad Krajewski.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl