By Th1979 - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5443072

Ks. kard. A. Cañízares apeluje o modlitwę w intencji Hiszpanii

Do szczególnej modlitwy w intencji Hiszpanii zachęca ks. kard. Antonio Cañízares z Walencji. Powodem jest nie tyko początek nowego roku, ale „krytyczna sytuacja” kraju, która „zagraża jego przyszłości”. W hiszpańskich Kortezach trwa debata nad utworzeniem nowego rządu. Wszystko wskazuje na to, że będzie miał on charakter skrajnie lewicowy i populistyczny.

„W tym kluczowym momencie dla Hiszpanii: <<Módlcie się za Hiszpanię! Jesteśmy na początku nowego roku i znajdujemy się w Hiszpanii w krytycznej sytuacji, która jest prawdziwym zagrożeniem dla jej przyszłości. Wiele będzie zależeć od tego, co stanie się w tych dniach>> To, co mówię, nie jest ani retoryką, ani sterylnym dramatem (…) Jest to czas kluczowy i krytyczny” – napisał ks. kard. Antonio Cañízares.

Na początku nowego roku zawsze patrzymy w przyszłość z nadzieją. Staje „przed nami tak wiele trosk, cierpień, radości i nadziei, a my wznosimy nasze oczy ku Bogu i modlimy się z ufnością”.

Dlatego „padając na kolana przed wszystkimi gorąco proszę, aby od dzisiaj modlić się za Hiszpanię we wszystkich kościołach dopóki niepewna przyszłość, którą teraz żyjemy nie wyjaśni się. Proszę, aby modlitwy były wznoszone specjalne w intencji Hiszpanii, aby na wszystkich Mszach św. i w klasztorach życia kontemplacyjnego modlić się intensywnie za Hiszpanię. Sytuacja jest pilna i nagląca. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Módlcie się z ufnością do Boga. Módlcie się także w domach” – czytamy w liście.

Jak wskazuje o. Marek Reczkiewicz CSsR, który posługuje w Hiszpani, panująca obecnie sytuacja w tym kraju budzi szczególny niepokój w mocno podzielonym społeczeństwie. Scenę polityczną zdominowała skrajna lewica, kataloński separatyzm i lewacki populizm.

radiomaryja.pl

drukuj