fot. Monika Bilska

Ks. bp M. Solarczyk: Módlmy się o każde powołanie; ono nadaje sen życiu

Módlmy się o każde powołanie, bo ono nadaje sen ludzkiemu życiu – powiedział delegat KEP ds. powołań ks. bp Marek Solarczyk. W Niedzielę Dobrego Pasterza przewodniczył on Mszy św. w parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie.

W Niedzielę Dobrego Pasterza Kościół katolicki obchodzi 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

W czasie Mszy św. sprawowanej w parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie w sposób szczególny polecano Bogu młodzież, która staje przed wyborem drogi życia. Zawierzano także wszystkich, którzy podążają już drogą swojego powołania. Modlono się także za chorych i pracowników służby zdrowia.

W homilii ks. bp Marek Solarczyk powiedział, że „każde powołanie niesie w sobie tajemnicę Boga i tego wszystkiego, co człowiek chce przeżyć z Nim, co chce odczytać jako posłanie, misje, to wszystko, co będzie sensem, mówimy: +pragnieniem, spełnieniem mojego życia+”.

Zwrócił również uwagę na aktualność papieskiego orędzia na 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

„Słowa Ojca Świętego są ważne dla każdego, kto odczytuje swoją drogę w tym świecie, ale i przeżywa swoje powołanie” – powiedział.

Zaznaczył, że kwestia powołania nie dotyczy tylko tych, którzy są wezwani do szczególnej służby w Kościele, a więc do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

„Jakże ważne, abyśmy modlili się o każde powołanie, aby każdy przeżywał swoje życie i swoją drogę z Bogiem w tej misji, którą mu Pan zawierza” – powiedział delegat KEP ds. powołań.

Zwrócił uwagę, że, Chrystus doskonale zna ludzkie życie, związane z nim trudności i dylematy.

„Nie bójmy się. On to wszystko przeszedł, jako Syn Boży i jako człowiek, jest bliski, współczujący, wspierający” – powiedział ks. bp Marek Solarczyk.

Zaznaczył, że małżonkowie są bramą łaski dla siebie nawzajem i dla swoich dzieci. W przypadku dziadków ta grupa się jeszcze poszerza, nie mówiąc już o kapłanach i osobach konsekrowanych, którzy są posłani do wszystkich, których Bóg postawi na drodze ich życia – tłumaczył.

„Prośmy dziś w sposób szczególny za młodych, aby Bóg ofiarował im takie dary – radość, pokój swojego życia, aby zawsze trwając z Nim, uczyli się, dorastali do tego momentu, w którym powiedzą innym: +Ja cię przeprowadzę+” – podsumował ks. bp Marek Solarczyk.

W Polsce 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczął Tydzień Modlitw o Powołania, który przebiega pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. Na ten czas Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań (KRDP) wydała specjalne materiały duszpasterskie. Przygotowano je w formie teczki, która zawiera zeszyty dla katechetów, opiekunów ministrantów, propozycje homilii i nabożeństw, oraz dane statystyczne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl