Ks. bp A. Wodarczyk: Najpiękniejszy sposób zaniesienia człowiekowi Jezusa, to pokazanie, że On żyje w Twoim sercu!

Cieszę się, że mogę uczestniczyć w waszej wspólnej wyprawie, którą podjęliście, aby wpatrywać się w Maryję – pierwszą Ewangelizatorkę, która uczy każdego z nas, jak całym naszym życiem mamy nieść Jezusa innym ludziom – mówił podczas Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja ks. bp Adam Wodarczyk.

– Bardzo się cieszę, że mogę się dzisiaj z wami modlić tą najważniejszą najświętszą modlitwą, na jakiej gromadzimy się jako dzieci Boże we wspólnocie Eucharystii, która jest pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w waszej wspólnej wyprawie, którą podjęliście, aby wpatrywać się w Maryję – pierwszą Ewangelizatorkę, która uczy każdego z nas, jak całym naszym życiem mamy nieść Jezusa innym ludziom – powiedział ks. bp Adam Wodarczyk.

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej podkreślił, iż ufa, że młodzi z całej Polski podjęli trud pielgrzymowania, by zaczerpnąć od Matki Bożej łaski miłości, która jest potrzebna do stania się świadkiem Chrystusa.

– Jeżeli tak, jak Maryja chcemy owocnie zanieść Jezusa innym ludziom, najpierw musimy być uważnymi słuchaczami Słowa Bożego. Tak, jak dzisiaj dzieje się to tu, w tej Eucharystii, jak to ma miejsce podczas całego dzisiejszego spotkania. Trzeba słuchać głosu Boga, by ten głos poruszył nasze serce, aby powiedział nam co mamy czynić, jak mamy spełniać to, co jest Bożym planem wobec naszego życia – tłumaczył ksiądz biskup.   

Maryja uczy nas, że aby zanieść Jezusa innym ludziom – trzeba być przemienionym przez łaskę wiary – zwracał uwagę biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej.

– Jeżeli jesteśmy przemienieni łaską wiary, wówczas jesteśmy w stanie także budzić wiarę w sercach innych ludzi. Tak było w przypadku Maryi, która obudziła tę wiarę w swojej krewnej Elżbiecie. Ewangelizator prowadzi do wyznania obecności Jezusa – podkreślił ksiądz biskup.

W dalszej części homilii młodzi słuchacze Radia Maryja usłyszeli, że szczególnym znakiem ewangelicznej przypowieści, gdzie Maryja przynosi Elżbiecie Dobrą Nowinę – jest duch uwielbienia.

– Jest obecny w Elżbiecie, ale w szczególny sposób w Maryi, która wypowiada przepiękny hymn uwielbienia: „Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu Zbawcy moim”. Człowiek, który niesie innym Jezusa jest przepełniony duchem radości, duchem uwielbienia, bo wielkie rzeczy uczynił mu Wszechmocny. Maryja uświadamia nam tym samym, że idąc do innych ludzi, już musimy uwielbiać Boga w tym wszystkim, co stanie się naszym udziałem przez moc Jego Ducha – mówił ks. bp Adam Wodarczyk.

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej wskazał, iż wszyscy święci, którzy zostali przypomniani podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, na różny sposób głosili z Maryją Jezusa. Podkreślił również, że doświadczyli cierpienia, które wydaje się być nieodłączne z doświadczeniem zanoszenia Jezusa drugiemu człowiekowi.

– Jeżeli to wszystko mieliśmy dzisiaj podane do rozważenia, to dlatego że każdy z was, młodzi przyjaciele (…) jest tak samo zaproszony, aby zanieść Jezusa innym ludziom. Myślę, że szczególnie wy, młodzi tu obecni, macie świadomość, jak wielka jest ta misja, która dzisiaj przed wami stoi. Rzeczywiście żyjemy w czasach, kiedy wielu waszych przyjaciół (…) jest zagubionych i żyje w niepokoju serca – informował ksiądz biskup.

Możecie stać się dla nich przewodnikami, głosicielami, świadkami. Możecie to uczynić najpierw przez modlitwę – zaznaczył ks. bp Adam Wodarczyk.

– Pomyśl, że nie ma ważniejszej misji niż walka o najwyższą stawkę – ich życie wieczne (…). Niech to nie będzie tylko jeden poryw chwili, ale zacznij modlić się regularnie za te osoby. Zacznij się modlić o to, by Pan Bóg posłużył się tobą tak samo, jak posłużył się Maryją wobec Elżbiety. Aby dał ci dość odwagi i siły, byś stał się świadkiem Bożej Miłości – podkreślał.  

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej powiedział, że później trzeba przejść do działania i dać swoje świadectwo.

– Dać świadectwo, że więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli braniu, że człowiek realizuje się poprzez służbę dla innych ludzi. To jest początek zwiastowania Dobrej Nowiny o Jezusie. Na tym jednak nie możecie poprzestać. Potem trzeba podzielić się Jezusem obecnym w twoim sercu poprzez twoje świadectwo życia (…). Podziel się tym, co Jezus czyni w twoim życiu, tym, w jaki sposób ciebie przemienia. To jest najgłębszy i najpiękniejszy sposób zaniesienia drugiemu człowiekowi Jezusa – kiedy pokażesz, że On żyje w Twoim sercu!  – wskazywał ks. bp Adam Wodarczyk.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl