fot. pixabay.com

Kryzys branży hotelarskiej w Rzymie. Kilkuset zwolnionych pracowników

Kilkuset zwolnionych pracowników, jeszcze więcej zagrożonych miejsc pracy – tak wygląda sytuacja branży hotelarskiej w Rzymie po dwóch latach pandemii. Na 1200 hoteli w Wiecznym Mieście jedna trzecia z nich nadal jest zamknięta. Właściciele 50 następnych są gotowi podjąć taką samą decyzję.

Kryzys tego sektora wstrząsa stolicą Włoch, a jego skala budzi strach – podkreślają stołeczne media prezentując te dane.

Przytaczają prognozę rzymskiej federacji hotelarskiej, według której liczby gości zbliżonej do tej sprzed pandemii można spodziewać się dopiero w 2025 roku. Przypadnie wtedy zapowiedziany przez papieża Franciszka Rok Święty.

W ostatnim czasie zwolniono ponad 300 pracowników kilku luksusowych hoteli, w tym wszystkich 164 w jednym z największych w stolicy, który jest zamknięty od 2020 roku. Zwolnienie prawie 50 osób zapowiedziano w jednym z najsłynniejszych, pięciogwiazdkowych hoteli w alei luksusu, czyli via Veneto, znanej z filmu „Dolce vita” Federico Felliniego. W innym położonym w pobliżu pracę straci 51 osób.

Odnotowuje się, że z powodu kryzysu w turystyce w Rzymie zagrożonych jest łącznie 8 tysięcy miejsc pracy w różnych usługach z nią związanych, od gastronomii po transport. W całych Włoszech jest to pół miliona miejsc.

W najbliższych dniach pogarszająca się sytuacja będzie tematem nadzwyczajnego posiedzenia rady samorządowej Wiecznego Miasta.Szef departamentu turystki w jego zarządzie Alessandro Onorato zapewniając o zaangażowaniu i pomocy ze strony władz oświadczył: „Chcemy zapobiec wyprzedaży firm za bezcen i stać na straży zatrudnienia”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl