fot. PAP/Łukasz Gągulski

Kraków: Do Szpitala Uniwersyteckiego dotarło kolejne wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie dotarła kolejna partia środków ochrony osobistej.

W ramach małopolskiej tarczy antykryzysowej dokonano zakupu środków ochrony osobistej na kwotę 10,5 mln złotych. Dzięki temu do medyków trafią maseczki, fartuchy i rękawiczki.

– W ramach zamówienia zostało dostarczonych do woj. małopolskiego milion maseczek, milion rękawiczek jednorazowych, kombinezony, fartuchy barierowe, czepki, przyłbice, gogle, maseczki MF2 po to, aby nasi medycy mogli czuć się bezpieczni. Szpital Uniwersytecki jako szpital jednoimienny otrzyma część z tej dostawy, natomiast pozostała część trafi do naszych wojewódzkich podmiotów leczniczych – poinformował wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

Część zakupionych środków trafi także do tworzonego magazynu rezerw dla szpitali.

– Konsekwencją dalszej czynności będzie to, że każdy szpital w naszym województwie został przez nas poproszony, żeby utrzymywał stałą rezerwę na 30 dni funkcjonowania placówki – powiedział Łukasz Smółka.

Na ten moment w woj. małopolskim jest wystarczająca ilość sprzętu ochronnego, jednak to nie koniec zakupów. Kraków zabezpiecza się na wypadek kolejnej fali zachorowań, która może przyjść jesienią.

– Przewidujemy kolejne zamówienie, jeśli chodzi o środki ochrony osobistej po to, żeby nasi medycy, jeżeli mówimy o jesieni i przygotowujemy się do kolejnej fali, mogli czuć się bezpiecznie – zaznaczył wicemarszałek województwa małopolskiego.   

Łącznie do województwa małopolskiego trafiło blisko 190 mln złotych. Oprócz środków ochrony osobistej, zakupiono także respiratory, monitory kardiologiczne i dwie wyposażone karetki.

 

TV Trwam News

drukuj