fot. PAP/Adam Warżawa

Kpt. Zbigniew Sulatycki do uczestników rejsu „Daru Młodzieży”: Bądźcie ambasadorami Polski

Bądźcie – w pełnym tego słowa znaczeniu – ambasadorami, że Polska jest silna i piękna. Wasze spotkania będą bardzo istotne – powiedział do uczestników rejsu dookoła świata „Daru Młodzieży” kpt. żeglugi wielkiej Zbigniew Sulatycki.

Kpt. Zbigniew Sulatycki podziękował za to, że udało się doprowadzić „Dar Młodzieży” do rejsu dookoła świata.

W imieniu „Ludzi morza” chciałbym podziękować wszystkim, którzy doprowadzili do tego, że ta piękna fregata, następca „Daru Pomorza”, wyruszy w tę ważną podróż dookoła świata. To była bardzo trudna sprawa, ale premier Mateusz Morawiecki, minister Marek Gróbarczyk oraz firma Orlen doprowadzili do tego, że wszystko się udało – zaznaczył kapitan żeglugi wielkiej.

Były wiceminister transportu i gospodarki morskiej zwrócił się również do uczestników rejsu.

Kochana młodzieży, wyruszacie w rejs swojego życia. Trochę wam zazdroszczę, że nie mogłem w takiej podróży uczestniczyć. Poznacie siłę i moc oceanów, zdobędziecie doświadczenie w sytuacjach, które wam później pomoże w całym życiu. Zorientujecie się, że potęga oceanów i mórz to jest bardzo trudna sprawa. Do tego, żeby wyruszyć – mało tego – walczyć potrzeba dużej wiedzy, dużego doświadczenia i szacunku dla tej siły. Zorientujecie się, że człowiek sam niewiele może zrobić. Przekonacie się, że w tejże podróży wszyscy sobie będziecie potrzebni. Będziecie pracować w zespole. Daj Panie Boże, byście przenieśli to później na grunt dalszego waszego życia. Zdobędziecie szacunek jeden do drugiego – mówił kpt. Zbigniew Sulatycki.

Mam również do was prośbę, abyście z dumą nosili swoje mundury, które tak pięknie zapisały się w naszej historii. Zawsze podnoście głowę do góry – dodał.

Musicie być ambasadorami Polski – podkreślił.

Np. na Madagaskarze niewielu żyje Polaków, ale są i przyjdą po ten piękny dar i popłaczą się, bo przyjechała do nich Polska. Bądźcie – w pełnym tego słowa znaczeniu – ambasadorami, że Polska jest silna i piękna. Wasze spotkania będą bardzo istotne – powiedział były wiceminister transportu i gospodarki morskiej.

RIRM

drukuj