fot. prezydent.pl

KPRP: prezydent odbył pilne konsultacje z sekretarzem generalnym NATO

Rosyjskie bombardowania celów cywilnych na Ukrainie było tematem poniedziałkowych pilnych konsultacji prezydenta Andrzeja Dudy z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem – podała kancelaria prezydenta.

W poniedziałek rano Rosja rozpoczęła zmasowany atak rakietowy na szereg miast w większości regionów Ukrainy. Pociski uderzyły także m.in. w Kijów, Zaporoże oraz w miasta obwodów dniepropietrowskiego i mikołajowskiego. Regionalne władze na zachodzie kraju, we Lwowie, Tarnopolu i Chmielnickim powiadomiły o uruchomieniu systemów obrony przeciwrakietowej i wybuchach. W wyniku ataku na centrum Kijowa zginęło co najmniej osiem osób, a 24 zostały ranne. Zbierane są dane o stratach cywilnych w innych regionach kraju.

Kancelaria Prezydenta poinformowała w poniedziałek, że prezydent Andrzej Duda odbył pilne konsultacje z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Jak przekazano, rozmowa dotyczyła dzisiejszych rosyjskich bombardowań celów cywilnych na Ukrainie.

Tuż po atakach odbyły się pilne konsultacje prezydentów Polski i Ukrainy. Jak poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, prezydenci rozmawiali m.in. o dalszych dostawach środków niezbędnych do obrony Ukrainy.

Prezydent Ukrainy po konsultacjach podkreślił, że wraz z prezydentem Andrzejem Dudą będą wspólnie pracować nad zwiększeniem pomocy międzynarodowej dla Ukrainy, wzmocnieniem ukraińskiej obrony i dalszą izolacją Rosji.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl